Teoride Değil Pratikte Terapi Eğitimi

 

Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi'nin organize ettiği ve Doc.Dr. Hanna Nita Scherler'in vereceği "Teoride Değil Pratikte Terapi".Eğitimi 25-26 Şubat 2012 tarihlerinde toplamda 12 saat olarak  gerçekleşecektir.

Katılımın ücretli ve kontenjanla sınırlı olduğu eğitimin içeriği aşağıda yer almaktadır.Son başvuru tarihi 1 Şubat 2012'dir. Detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için povem.com@gmail.com adresine e-mail gönderebilir ya da 216 310 56 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


içerik:

1.Gün(25 Şubat 2012, Cumartesi;11:00-18:00)

Bir danışman olarak kaynaklarım nelerdir?

Algılama, anlamlandırma ve ifade etme

Neyi nasıl dinleyeceğim ve yapılandıracağım?

Neye dikkat ediyorum?Dikkatimi nasıl yönlendiriyorum?

Ne algılıyorum?Nasıl algılıyorum?

Algıladıklarımı neye göre nasıl yapılandırıyorum?

Kendimi nasıl ifade ediyorum?

Bunların terapi sürecine yansıması nasıl oluyor ve ne sonuçlar doğuruyor?

İçeriği eğitimini almış olduğum teorik çerçeve doğrultusunda nasıl yapılandıracağım?

2.Gün(26 Şubat 2012, Pazar; 11:00-18:00)

Sürec takibi ve derlenmesi

Süreçle ilgili nelere dikkat edeceğim ve bu veriyi nasıl kullanacağım?

Ne gibi zorluklarla karşılaşabilirim ve bunlarla nasıl başedebilirim?

Direncin tanımı ve direçle çalışma yöntemleri

Direçle karşılaştığımı nasıl anlayabilirim?

Direnci, terapi sürecinde,değişim yolunda bir fırsat olarak nasıl değerlendirebilir?

Yöntem:

Didaktik sunum, tartışma ve alıştırmaları kapsayacaktır.Alıştırmalar katılımcıları klinik becerilerine ve bu husuta geliştirebilecekleri alanlara duyarlı kılmayı amaçlanmaktadır.

Doç. Dr. Hanna Nita SCHERLER Kimdir?

Doç. Dr. Hanna Nita Scherler, birey, çift ve ailelere danışmanlık yapan, meslektaşlarına eğitim ve süpervizyon sunan ve farklı zeminlerden kişilerin oluşturduğu gruplara kişisel gelişim eğitimi veren, serbest çalışan bir klinik psikologdur. Aynı zamanda, Bilgi Üniversitesi' nde sözleşmeli olarak ders vermektedir. Hanna Scherler Boğaziçi Üniversitesi'nde İş İdaresi-Pazarlama dalından mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Sosyal Psikoloji ve Klinik Psikoloji dallarında MA programlarını tamamlamış ve ABD Santa Barbara'da Fielding Graduate Üniversitesi' nden Klinik Psikoloji dalinda doktora derecesi almıştır. Scherler aynı zamanda profesyonel gelişimi icin psikoterapi, organizasyon ve sistem geliştirme alanlarında mesleki eğitim programları tamamlamıştır.Gestalt Institute of Cleveland'da Gestalt eğitimi almış olan Scherler, Gestalt bakış açısını bir yaşam felsefesi olarak sunduğu eğitim programları geliştirmiştir. Bu bakış açısının temelini oluşturan evrensel bilinç kavramına ilişkin çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Kaynak : povem.blogcu.com

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !